Zalety technologii Voip zgodnie z sugestią Omid Szeksjana

Istnieje wiele zastosowań komunikacji i ma tendencję do znacznego przyczynienia się do wzrostu społeczeństwa. W prostych słowach komunikacja jest środkiem, dzięki któremu wiadomości lub niektóre informacje mogą być przekazywane od siebie. Jest to sprawdzony sposób, aby odziedziczyć doświadczenie i wiedzę z poprzednich pokoleń i przekazać ją przyszłym pokoleniom, dając nam więc możliwość postępu, wykonania i produkcji. Konkludując, stanowi integralną część naszego życia w komunikacji ze sobą.

Wcześniej sposoby komunikacji były dość powolne iz rozwojem technologii, telefonów i systemów bezprzewodowych powstało. Komunikacja z odległymi krajami na całym świecie przez telefon okazała się kosztowna sprawą i trzeba było uruchomić coś bardziej efektywnego przy niższych kosztach. W obecnym wieku szybkość komunikacji rośnie i należy przestrzegać super szybkich strumieni danych w internecie. Uruchomienie VoIP otworzyło nową erę technik komunikacyjnych.

VoIP oznacza protokół Voice over Internet Protocol. Tutaj komunikacja odbywa się za pośrednictwem Internetu. Dzięki obniżonym kosztom i wysoce efektywnej skuteczności coraz więcej osób zwraca się do usług VoIP. Największą zaletą jest to, że informacje można wymienić w ciągu ułamek sekundy, podobnie jak konwencjonalna telefonia. VoIP konwertuje konwencjonalny sygnał analogowy na format cyfrowy, akceptowalny formularz umożliwiający transmisję przez internet. Sygnał mógłby następnie zostać odebrany na końcu odbiornika w tym samym formacie.

Usługa VoIP może być również wykorzystana za pomocą cyfrowego telefonu lub miękkiego telefonu. Ponadto niektóre osoby używają go również za pośrednictwem konwencjonalnego telefonu analogowego. Największą zaletą jest to, że jest całkowicie przyjazny dla użytkownika, a użytkownicy po prostu muszą wybrać numer, aby rozpocząć. Usługa działa globalnie i zgodnie z przepustowością, użytkownicy mogą również korzystać z funkcji wideo, usprawniając kompletne konferencje medialne. To zwiększa korzyść organizacjom korporacyjnym, które mają siedzibę w różnych krajach. Ludzie często używają tego do pozostania w kontakcie z przyjaciółmi i krewnymi zamieszkałych w kilku częściach świata i czują się tak uprawnieni w trybie wideokonferencji.

Z drugiej strony, ponieważ sygnały VoIP są transmitowane przez Internet, usługa jest podatna na ataki istniejące w internecie. Dane wymieniane przez cyfrowe strumienie internetowe mogą być łatwo włamane przez ekspertów, a zatem ta technologia nie jest tak zabezpieczona. Choć w terenie działają rzadko, rządy i organizacje wojskowe zatrudniają Voice over Secured Internet Protocol (VoSIP) w celu zapewnienia bezpiecznej transmisji. Jednakże, niezależnie od luki w zabezpieczeniach, technologia ta ulega eskalacji ze względu na jego skuteczność i niedrogowość.

Profil: Omid rozpoczął swoją karierę w rozwoju branży telekomunikacyjnej od najmłodszych lat. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w planowaniu finansowym i optymalizacji projektowania i rozwoju przepływów środków pieniężnych. Do niedawna dołączył do firmy Tele1Ten Inc, gdzie jego zadaniem było dostarczenie kompletnego modelu biznesowego rozwiązań dla kompleksowych potrzeb głosowych i danych. Omid Shekarchian ma rzetową znajomość interfejsu front-end i back-end i opracował unikalne rozwiązania bezprzewodowe, które mogą dotrzeć do milionów abonentów w całym regionie.

Omid zdobył stopień magistra inżyniera elektrotechnicznego na Uniwersytecie Przemysłu i Nauki w KNT. Minęło dziesięć lat, odkąd VoIP zwiększył się na wykresie rozwoju, co wskazuje na jego popularność i opłacalność. VoIP to najnowszy trend w branży telekomunikacyjnej, który pomaga użytkownikom nawiązywać połączenia z internetem pomocy, a nie z dowolnym dostawcą usług telekomunikacyjnych.