telekomunikacja

Dlaczego komunikacja jest ważna dla ludzkiego życia?

Komunikacja

Komunikacja jest procesem wysyłania i otrzymywania informacji wśród ludzi. Ludzie komunikują się z innymi nie tylko przez komunikację twarzą w twarz, ale także przez udostępnianie informacji za pośrednictwem Internetu i drukowanych produktów, takich jak książki i gazety. Wielu ludzi uważa, że ​​znaczenie komunikacji jest takie, jak znaczenie oddychania. Rzeczywiście, komunikacja ułatwia rozprzestrzenianie się wiedzy i tworzy relacje międzyludzkie.

Po pierwsze, komunikacja pomaga rozpowszechniać wiedzę i informacje wśród ludzi. Na przykład autorzy piszą książki, by przekazywać wiedzę Światu, a nauczyciele dzielą się swoimi doświadczeniami ze swoimi studentami. Również przyjaciele lub współpracownicy dyskutują o swoich pomysłach ze sobą, a firmy wymieniają się informacjami z ich oddziałami i klientami. Poza tym pojawienie się Internetu nie tylko pozwala ludziom na lepszy dostęp do wiedzy i informacji we wszystkich dziedzinach, ale także ułatwia i szybciej kontaktuje się z ludźmi z całego świata. Niewątpliwie proces wymiany informacji i informacji nie może funkcjonować bez komunikacji. W rezultacie firmy nie mogą działać, a ludzkość zostanie utopiona w otchłań ignorancji.

 

Nasz sposób pozostania w kontakcie

Ponadto komunikacja jest fundamentem wszystkich relacji międzyludzkich. Początkowo obcy zaczynają mówić i poznawać się nawzajem, a wtedy relacje powstają, gdy mają więcej interakcji i komunikacji. Komunikacja pomaga ludziom wyrazić swoje idee i uczucia, a jednocześnie pomaga nam zrozumieć emocje i myśli innych. W rezultacie będziemy rozwijać uczucie lub nienawiść wobec innych ludzi, a relacje pozytywne i negatywne zostaną utworzone.

Nie ma wątpliwości, że komunikacja odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. To nie tylko ułatwia proces wymiany informacji i wiedzy, ale także pomaga ludziom rozwijać relacje z innymi. Dlatego też nie należy lekceważyć znaczenia komunikacji. Każdego dnia komunikujemy się z wieloma osobami, w tym z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, kolegami, a nawet obcymi. Powinniśmy się nauczyć, jak skutecznie komunikować się, aby nasze życie było lepiej.

 

Życie bez telekomunikacji

Często zastanawiam się, jaki byłby świat bez inżynierii telekomunikacyjnej czy technologii. Jak byśmy żyli? Wtedy pamiętam, że w Republice Południowej Afryki jest jeszcze wiele osób, które nie mają usług telekomunikacyjnych. Zwykle z powodu odległych miejsc życia i ubóstwa. Czy jesteśmy tak pochłonięci naszym życiem i dobrobytem, ​​że zapominamy takich ludzi lub czy są zadowoleni z ich stylu życia? Kiedy bada się usługi telekomunikacyjne w perspektywie RPA, około 50% mieszkańców Afryki Południowej żyje w ubóstwie, co oczywiście oznacza, że ​​większość z nich odłożyła telekomunikację na listę priorytetów.

Niestety, ponieważ bieda dotknięta ludźmi nie ma dostępu do podstawowych usług telekomunikacyjnych, nie mają dostępu do tak wielu informacji, jakie robimy. To jest jak życie w ciemnych wiekach lub z zamkniętymi oczami, ale to nie ich wina ubóstwo sprawiło, że w tej sytuacji. Pytanie brzmi: jak my, jako kraj, pomagamy ludziom dotkowanym ubóstwem, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest telekomunikacja i technologia? Albo jeszcze lepiej, w jaki sposób umożliwić ludziom na obszarach wiejskich zdobycie tych usług? Najprostszym sposobem jest, aby rząd i sektor prywatny współpracowały, aby zaradzić tej sytuacji. Kiedy to mówię, nie idę do tych zubożałych obszarów, a telewizor i inne przedmioty bezpłatnie za darmo, a zamiast tego stworzysz zatrudnienie, zobaczy stopień bezrobocia, który zmniejszy ubóstwo. W ten sposób „zabijamy dwa ptaki jednym kamieniem”, ponieważ tworzenie miejsc pracy oznacza, że ​​ludzie mają pieniądze, aby poprawić swoje życie, a także kupować usługi telekomunikacyjne, których wszyscy potrzebują. Cały ten proces zaczyna się od wykształcenia, dlatego musimy wykształcić masy o tym, jak telekomunikacja może im przynieść korzyści.

Zastanów się, jak telekomunikacja zmieniła Twoje życie codzienne, mamy telefony, radio, telewizję, telefony komórkowe i internet, w których można robić różne rzeczy: od pracy i gry automaty do oglądania niektórych zakłopotliwych rzeczy, kiedy czujesz się samotny. To poprawia nasze życie w sposób, który wydaje się być oczywisty. Gdy technologia jest zintegrowana z naszym stylem życia, zapominamy o jej znaczeniu, a tylko wtedy, kiedy zniknie. Nie widzimy, jak szczęśliwy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na technologię, która poprawia nasze życie. Ponieważ technologia staje się bardziej zaawansowana, staje się również bardziej przystępna i leży w niej zdolność penetracji szerszej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *