Komunikacja zespołowa

Komunikacja zespołowa: jak poprawić przepływ pracy?

1. Ustaw i śledź osiągalne cele

SMARTPo pierwsze, musisz cofnąć się i zastanowić nad tym, nad czym dokładnie chcesz pracować nad swoim zespołem. Zdefiniuj kluczowe cele i weź pod uwagę zdolność twojego zespołu do wykonania na nich.

W międzyczasie nie zapomnij o osiągnięciu celów. Przypisanie jednego dużego projektu nawet w rozsądnym terminie może być przytłaczające. Alternatywnie, rozbijanie dużych projektów na mniejsze iteracje pokazuje wyraźny postęp i motywuje członków zespołu, gdy posuwają się naprzód do końcowego produktu.

2. Wyjaśnij role i zadania dla swojego zespołu

ROLE I ZADANIA W ZESPOŁUNastępnym krokiem jest osobiste spotkanie z członkami zespołu w celu przekazania priorytetów i oczekiwań dotyczących ich ról. Przede wszystkim opisz dwa pierwsze lub trzy zadania o wysokim priorytecie, na których chcesz się skupić. Następnie oszacuj czas, w którym odgadniesz, że Twoi pracownicy poświęcają się tym zadaniom. Jednocześnie pomóż im zrozumieć jakość pracy, której się spodziewasz. Następnie wyjaśnij wynik, który próbujesz osiągnąć. I wreszcie, zejdź im z drogi – daj swoim pracownikom swobodę pracy w najlepszy możliwy sposób.

3. Zwiększ wydajność dzięki skutecznej komunikacji

SKUTECZNEJ KOMUNIKACJIJednym z kluczy do wydajniejszej pracy jest uzyskanie jednego systemu komunikacji. Pomysł ten jest wspierany przez fakt, że prawie połowa amerykańskich pracowników woli komunikować się z kolegami w Internecie, oszczędzając na wydajności.

Idealnym systemem komunikacji dla twojej firmy jest zespół posłańca. Rynek tych narzędzi jest dość żywy. Każdy zespół może znaleźć najlepsze rozwiązanie w zależności od jego potrzeb. Team messenger sam w sobie jest środowiskiem, w którym możesz stworzyć własny, unikalny i produktywny proces pracy. To będzie wszechświat twojego zespołu, w którym nie będziesz rozpraszał się rozmawiając z krewnymi lub przyjaciółmi.

4. Przynieś wszystkie projekty, nad którymi pracuje twój zespół pod jednym dachem

oprogramowanie do współpracyPraca zespołowa może stać się chaotyczna i pomieszana bez scentralizowanej przestrzeni do zarządzania projektami. W ten sam sposób oprogramowanie do współpracy jest szczególnie ważne, jeśli współpracownicy znajdują się w różnych biurach i pracują zdalnie. Problem polega na tym, że łatwo można pomylić się z miejscem, w którym znajdują się wszystkie dane projektu, kto wykonuje zadania, jak daleko są w trakcie procesu i ile zostało jeszcze pracy.

Dzięki narzędziu do planowania w czasie rzeczywistym, które jest dostępne zewsząd, twój zespół nie zostanie wciągnięty w godziny spotkań i korespondencji e-mail. Oprogramowanie do zarządzania projektami, takie jak Basecamp lub droptask, może pomóc w koordynacji wszystkich działań w jednym, łatwym w zarządzaniu, internetowym narzędziu. Nawet wielkie biznesy jak na przyjlad jak-graz-w-pokera.pl korzystają z takich programów i własnie dlatego te strony działają tak dobrze. Mogą lepiej skupić się na potrzebach klienta.

5. Zmierz wszystko

zyskJeśli nie możesz tego zmierzyć, nie możesz tego poprawić. Miej więc oko na wskaźniki, które mają znaczenie dla Twojego zespołu. Na przykład przeanalizuj najnowsze zmiany wydajności, sprzedaży, dochodów lub sprawdź najnowsze wskaźniki retencji pracowników.

Należy pamiętać, że poprawa komunikacji wewnętrznej przynosi długoterminowe zyski. Ale jako menedżer, powinieneś zrozumieć wyniki połowiczne. Jeśli nie jesteś z nich zadowolony, spróbuj zastosować inne taktyki usprawniające komunikację w zespole. W przeciwnym razie, jeśli zauważysz pozytywny trend, skaluj swoje wysiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *